Eğitimci Kadromuz

Rıdvan KORKMAZ
Kurucu Müdür - Uzman Klinik Psikolog

Egit BULDAN
Kurum Müdürü/Kurum Psikologu - Uzman Klinik Psikolog

Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Lisans bölümü mezunudur. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans (Tezli) eğitimini tamamlamıştır. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında 8 yıllık iş tecrübesi bulunmaktadır. Ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Community College of Rhode Island Otizm Spektrum Bozukluğu alanında eğitim almış ve araştırmalar yapmıştır.

Cevdet ERTUNÇ
Uzman Klinik Psikolog - Uzman Öğretici

Ömer Nuri BEYAZYÜZ
Uzman Klinik Psikolog - Uzman Öğretici

Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Lisans bölümü mezunudur. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans (Tezli) eğitimini tamamlamıştır. Yaklaşık 3 yıl boyunca Türkiye Down Sendromu Derneğinde çalışmış, ``BiDown Bağımsız Yaşam Akademisi`` ve ``İş Koçu Destekli Eğitim`` projelerinde aktif olarak görev almıştır. Daha sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 6 yıl boyunca görev almış, görev süresince dezavantajlı bireyler ile çalışmış ve çeşitli eğitimler vermiştir.

Burcu KORKMAZ
Eğitim Koordinatörü – Okul Öncesi Öğretmeni – Uzman Öğretici

2012 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılında özel eğitim alanında başladığı meslek hayatını 2014-2019 yılları arasında TOHUM OTİZM VAKFI’ nda sürdürmüştür. Uygulamalı Davranış Analizi (ABA) konusunda iş başında eğitim alarak, eğitimci olarak başladığı görevine formatör eğitimci pozisyonunda devam etmiştir. Tohum Otizm Vakfında çalıştığı süre boyunca hizmet içi eğitimlere katılmış ve görev almıştır.
Meslek hayatına 2020-2022 yılları arasında Eflatun Eğitim Kurumları bünyesinde Özel Can Arı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde okul müdürü ve eğitim koordinatörü pozisyonunda devam etmiştir, 2022 yılından sonra ise yine Eflatun Eğitim Kurumları bünyesinde Özel Rüya Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim koordinatörü olarak çalışmaya devam etmektedir. Eğitim Koordinatörü pozisyonu dahilinde riskli çocukların erken tanılaması için yönlendirme ve eğitim danışmanlığı, eğitim programı hazırlama ve değerlendirme, eğitimci ve aile eğitimleri, davranış problemleri ve yeme bozukluklarına davranış temelli yöntemlerle müdahale, tuvalet eğitimi ve öz bakım becerilerinin kazandırılması konularında çalışmalar yapmaktadır.
Aynı zamanda dikkat eksikliği yaşayan öğrencilerin odaklanma, yönergeleri takip etme, dikkat dağıtan unsurları alt etme ve akademik başarısını engelleyecek davranışları kontrol etme becerisini sağlayan özel olarak tasarlanmış bir teknoloji olan Play Attention uygulayıcısıdır.

Edanur YÜCEL
Dil ve Konuşma Terapisti

Semanur REVİ
Dil ve Konuşma Terapisti

Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi
Bölümü mezunudur. Lisans süresince Anadolu
Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim,
Araştırma ve Uygulama Merkezi (DILKOM)’nde
uygulama stajları yapmış ve ESOGÜ Tıp Fakültesi’nde
çeşitli polikliniklerde gözlem stajında bulunmuştur.
Ayrıca TEDİL, TODİL ve DIR Floortime 101 sertifikaları
bulunmaktadır.

Anıl TAŞTAN
Özel Eğitim Öğretmeni

Anadolu üniversitesi özel eğitim öğretmenliği lisans mezunudur. üniversite hayatı boyunca birçok özel öğrenci ile hem bireysel hem de staj bazında çalışma fırsatı olmuştur. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ve okuma yazma öğretimi ile yakından ilgilenmektedir.

Ayşe ERGÜN
Çocuk Gelişimi Öğretmeni - Uzman Öğretici

Kırklareli Üniversitesi Çocuk Gelişim Lisans mezunudur. Lisans hayatı boyunca çeşitli hastanelerde, anaokullarında, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, ve Çocuk Esirgeme Kurumunda staj yapma imkani bulmuştur. 2020 yılından bu yana Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında çalışmaktadır. Milli Egitim Bakanlığı'nın düzenledigi, Özel Egitim Alani Uzman Ögreticilik sertifikasını almıştır. Bunlara ek olarak ``Oyun Terapisi Egitmenlik Egitimi``,
``Resimlerle Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Uygulaması``,
``Fotoğrafik Tanıma Temelli Okuma Yöntemi``
uygulayıcı sertifikaları bulunmaktadır.

Çilen SÖNMEZ
Çocuk Gelişimi Öğretmeni - Uzman Öğretici

Kırklareli Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans mezunudur. Lisans hayatı boyunca hastanelerde, anaokullarında, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gibi bir çok kurumlarda staj yapma imkanı bulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Özel Eğitim Alanı Uzman Öğreticilik sertifikası almıştır. 2019’dan günümüze kadar tüm engel çeşitlerinde çalışmış olup çalışma hayatı devam etmektedir.

Fatma Nur SÖYLEMEZ
Çocuk Gelişimi Öğretmeni – Uzman Öğretici

İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Çocuk Gelişimi lisans bölümünden bölüm üçüncüsü ve yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans hayatı boyunca çeşitli hastanelerde, anaokullarında ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde staj tecrübesi bulunmaktadır. Ayrıca Denver II Gelişim Testi, Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri, Çocuklarda Resim Analizi Uygulayıcısı sertifikaları bulunmaktadır.

Hilal PAŞİK
Okul Öncesi Öğretmeni – Uzman Öğretici

Kadıköy Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünü tamamladıktan sonra tahsiline Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim bölümü'nde devam etti. Lisans hayatı süresince özel bir okulda usta öğretici olarak vazife aldı. Lisans sonrası devlet okullarında öğretmenlik görevine devam etti. 2013 yılından itibaren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde aktif olarak eğitim vermektedir. 2016 yılında MEB onaylı uzman öğretici sertifikasını, Erzurum hizmetiçi eğitimde almaya hak kazanmıştır. E-devlet sertifikalı oyun terapisi ve masal terapisi eğitimlerine halen devam etmektedir.

Melike BULUT
Okul Öncesi Öğretmeni - Uzman Öğretici

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans bölümünden mezun olmuştur. Kurum ve okullarda staj eğitimi almıştır. Eğitim hayatı boyunca birçok seminere katılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu özel eğitim alanı uzman öğretici sertifikası bulunmaktadır. Şu anda çeşitli sertifika programlarında eğitimlerine halen devam etmektedir.

Mine METİN
Çocuk Gelişimi Öğretmeni - Uzman Öğretici

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde önlisans eğitimini tamamlayıp, akabinde lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünde tamamlamıştır. Eğitim hayatı boyunca anaokullarında staj eğitimini tamamlamıştır. Özel eğitim ve çocuk psikolojisi alanında birçok seminerlere katılmış ve iş hayatına okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği, özel eğitim alanı uzman öğretici sertifikasını almıştır. Bunlara ek olarak; çocuk ruh sağlığı ve çocuklarda uyum ve davranış bozuklukları, etkili öğretmen etkili çocuk, okul öncesi eğitim sempozyumu, okul öncesi robotik kodlama eğitimi sertifikaları bulunmaktadır.

Nazife SUKAS
Okul Öncesi Öğretmeni - Uzman Öğretici

Rabia Hatice BAYKARA
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmeni - Uzman Öğretici

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans mezunudur. Lisans hayatı boyunca birçok kurum ve okullarda staj eğitimi almıştır. Oyun terapisi, narrative terapi sertifikaları bulunmaktadır. Rasyonel duygucu ve bilişsel davranışçı eğitimi almıştır. Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği 240 saatlik Özel Eğitim alanı Uzman Öğretici eğitimine katılmış ve sertifika almaya hak kazanmıştır.

Sevde Büşra SAKA
Okul Öncesi Öğretmeni - Uzman Öğretici

Girne Amerikan Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans mezunudur. Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında 2014 yılından itibaren çalışmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği özel eğitim alanı uzman öğreticilik sertifikasını almıştır. Bunlara ek olarak
Y-DEP (Yapılandırılmış Disleksi Eğitim Programı Uygulayıcısı),
Bum Pro (Öğrenme Güçlüğü Müdehale Programı uygulayıcısı),
Prep-Pass Remedıal Program Prep Lisanslı Uygulayıcısı,
DMP (Disleksi Müdehale Programı Uygulayıcısı),
Check Up (Yapılandırılmış Dikkat Programı Uygulayıcı),
Disgrafya (Yazma güçlüğü müdehale programı),
Fotografik Tanıma Temelli Okuma Yöntemi,
DONA (Dislektik bireyler için okuduğunu anlama ve kreatif düşünme becerisi geliştirme) sertifikaları bulunmaktadır.

Zehra KILIÇ
Çocuk Gelişimi Öğretmeni – Uzman Öğretici

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi lisans bölümünden mezun olmuştur. Lisans hayatı boyunca çeşitli hastanelerde, anaokullarında ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde staj tecrübesi bulunmaktadır. 2021 yılından bu yana Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında çalışmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Özel Eğitim alanı Uzman Öğreticilik sertifikasını almıştır. Ayrıca Denver II Gelişim Testi eğitimi ve uygulayıcı sertifikası bulunmaktadır.

Beyzanur YABAR
Fizyoterapist

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunudur. Lisans eğitimi süresince çeşitli rehabilitasyon merkezi ,hastanelerde çalışmıştır aynı zamanda Ms hastaları ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Ayrıca alternatif tıp (Cupping Hirudo Therapy) alanında sertifikası bulunmaktadır. Ortopedik rehabilitasyon ve Nörolojik rehabilitasyon alanlarıyla daha yakından ilgilenmektedir.

Fatma YILDIZ
Fizyoterapist

İstanbul İstinye Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunudur. Özel eğitim ve Rehabilitasyon alanında 2 yıllık iş tecrübesi bulunmaktadır. Ayrıca Bobath Terapi , Manuel Terapi, Alternatif Tıp (Cupping Hirudo Therapy), APPİ Level 1 Matwork Pilates, Graston Tekniği alanlarında sertifikaları bulunmaktadır.

Murat SARIKAYA
Fizyoterapist

İstanbul Medipol Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunudur. Çocuk Gelişimi yandal programında eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimi süresince çeşitli rehabilitasyon merkezi, hastane, sporcu sağlığı üniteleri ve kliniklerde çalışmıştır. Nörolojik Rehabilitasyon ve Pediatrik Rehabilitasyon alanları ile yakından ilgilenmektedir.

Sign Up

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.